Inhaliatorius – puikus būdas kovoti su pavasarine alergija!

Pabudusi gamta, o kartu ir besiskleidžiantys augalų pumpurai toli gražu džiugina ne visus. Vis stipriau vėjo atpučiamos žiedadulkės iššaukia taip nelauktą alergiją – šienligę. Dalinamės patarimais, kad bent buvimas namuose leistų pamiršti alergijos sukeliamus nepatogumus.

Herupa

3/14/20231 min read

Inhaliacijos yra viena iš populiariausių būdų, kaip gydyti viršutinių kvėpavimo takų ligas. Tačiau ne visos medžiagos tinka naudoti inhaliacijoms, o jų dozavimas taip pat yra svarbus. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie skysti vaistai tinka inhaliacijoms, ką naudoti profilaktikai, kokie skysti vaistai yra kenksmingi inhaliatoriui ir kaip tinkamai rūpintis inhaliatoriumi po naudojimo.

Kokie skysti vaistai tinkami inhaliacijoms?

Inhaliacijoms dažniausiai naudojami trijų tipų skysčiai: vanduo, fiziologinis tirpalas ir vaistiniai tirpalai. Vanduo ir fiziologinis tirpalas gali būti naudojami inhaliacijoms siekiant sudrėkinti gleivinę. Vaistiniai tirpalai yra naudojami gydyti konkrečias viršutinių kvėpavimo takų ligas, tokias kaip astma ar bronchitas. Taip pat gali būti naudojami antibiotikai ar kortikosteroidai.

Kaip naudoti skystus vaistus inhaliacijoms?

Skystų vaistų inhaliacijoms dozavimas yra svarbus. Gydytojas turėtų paskirti tikslią dozę, skirtą inhaliacijai. Profilaktiniams tikslams dažniausiai naudojamas fiziologinis tirpalas. Jis gali būti naudojamas kelias minutes per dieną, kad padėtų išlaikyti kvėpavimo takų drėgmę, palengvinti kvėpavimą ar atsikosėjimą. Vaistiniai tirpalai turėtų būti naudojami tik pagal gydytojo rekomendacijas ir reikiamą dozę.

Kokie skysti vaistai yra kenksmingi inhaliatoriui?

Kai kurie skysti vaistai gali pažeisti inhaliatoriaus vidų arba sukelti reakcijas, kurios gali būti kenksmingos kvėpavimo takams. Šios medžiagos apima aliejus, alkoholį, vandenilio peroksidą ir kt. Prieš naudojant inhaliatorių, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku dėl tinkamų skystų vaistų inhaliacijoms.

Kaip tinkamai rūpintis inhaliatoriumi po naudojimo?

Po kiekvieno naudojimo inhaliatorių reikia išvalyti. Rekomenduojama nuimti visus detales ir nuplauti šiltu vandeniu su muilu. Po to reikia viską gerai nusausinti ir sudėti į sausą vietą. Svarbu nepamiršti reguliariai keisti inhaliatoriaus dalis, tokias kaip membrana, kad būtų užtikrintas reikiamas skleidžiamo garo kiekis.

Inhaliatoriaus dalys taip pat turėtų būti laikomos sausoje vietoje ir atskirai nuo kitų dalykų. Rekomenduojama laikyti inhaliatorių originalioje pakuotėje arba specialiame dėkle, kad būtų apsaugotas nuo dulkių ir drėgmės. Prieš naudojant Inhaliatorių, būtina atidžiai perskaityti gamintojo nurodymus ir rekomendacijas dėl priežiūros ir laikymo.