Skysčiai inhaliacijoms: ką pasirinkti?

Inhaliacijos yra viena iš populiariausių būdų, kaip gydyti viršutinių kvėpavimo takų ligas. Tačiau ne visos medžiagos tinka naudoti inhaliacijoms, o jų dozavimas taip pat yra svarbus. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie skysti vaistai tinka inhaliacijoms, ką naudoti profilaktikai, kokie skysti vaistai yra kenksmingi inhaliatoriui ir kaip tinkamai rūpintis inhaliatoriumi po naudojimo.

Herupa

4/19/20232 min read

Pabudusi gamta, o kartu ir besiskleidžiantys augalų pumpurai toli gražu džiugina ne visus. Vis stipriau vėjo atpučiamos žiedadulkės iššaukia taip nelauktą alergiją – šienligę. Šienligės sukeliamos reakcijos dažniausiai pasireiškia prasidėjus ankstyvam pavasariui ir baigiantis vasarai.

Nuolatinė sloga, čiaudulys, ašarojimas, perštinti gerklė ir net dusinimas tampa nuolatiniu ir labai nemaloniu draugu šiltuoju metu periodu. Norime pasidalinti keletu praktinių patarimų, kad bent buvimas namuose leistų pamiršti alergijos sukeliamus nepatogumus.

Žiedadulkių pašalinimas nuo paviršių

Grįžus iš lauko, patariame pasikeisti drabužius. Tikrai taip – drabužius! Audinyje įstrigusios žiedadulkės dar ilgą laiką namuose gali priminti šienligės sukeliamus nepatogumus. Taip pat rekomenduojame nosies, akių, gerklės gleivinės skalavimą. Grįžus iš lauko žiedadulkių žydėjimo metu, reikėtų išsiplauti nosį, akis, burną. Galima tai padaryti ir su paprastu vandeniu. Labai efektyvus būdas – grįžus iš po lauko reikėtų išsimaudyti duše. Dušas iš esmės nuplaus visas likusias žiedadulkes, kurių gali būti įstrigę ir plaukuose. Taip pat prieš einant į lauką, pasitepkite nosies vidų vazelinu. Vazelinas neleis žiedadulkėms prasiskverbti į gleivinę.

Inhaliatorius – papildoma pagalba kvėpavimo takams

Turintys šią alergiją labai gerai žino jos sukeliamus padarinius: sudirgusios, išsausėjusios akys, nuo nuolatinio nosies pūtimo sušerpetojusi, išberta veido oda, sausumo pojūtis kvėpavimo takuose ir daug kitų nemalonių požymių. Alergiški žiedadulkėms žmonės ieško įvairiausių būdų, kaip sau padėti ir bent trumpam pamiršti šienligės sukeliamus simptomus. Nors alergiją slopinantys vaistai išlieka pačiu populiariausiu pasirinkimu, bet vis dažniau lietuviai į savo kasdienybę įtraukia ir naujuosius gydymosi prietaisus – inhaliatorius!

Ne paslaptis, kad inhaliatorius pasižymi natūraliu gydomuoju veikimo principu, kadangi inhaliacijos metu naudojamas mineralinis vanduo arba gydytojo paskirti specialūs vaistai yra paverčiami smulkiais lašeliais, kurie tampa tinkami mums įkvėpti. Inhaliatoriaus skleidžiamas garas puikiai sudrėkina kvėpavimo takus, sumažina bronchų spazmus, palengvina sekreciją ir kitus šienligės sukeliamus padarinius. Šiuolaikinio dizaino inhaliatorius taps neišskiriamu Jūsų draugu, kadangi jis yra kompatiškas, patogaus valdymo ir tyliai veikia!

Tegu atėjęs gražiausias metų laikas, sužydėjęs spalvingais žiedais, neša vien džiaugsmą Jūsų akims ir malonumą kūnui ! Lengvų įkvėpimų!